середа, 18 липня 2018 р.



ТЕМА: Рудні та нерудні корисні копалини України.
МЕТА: Сформувати в учнів систему знань про рудні та нерудні корисні
копалини України, зв’язок розміщення основних родовищ з тектонічними структурами; удосконалювати навички самостійної роботи із джерелами географічних знань - картами атласу, підручниками, таблицями; сприяти екологічному вихованню.
ОБЛАДНАННЯ: фізична карта України, тектонічна карта, тематичні таблиці, роздатковий матеріал.
ХІД УРОКУ.

I. Етап орієнтації.
а) Блок "Природні ресурси України”.
б) поділ мінерально-сировинних ресурсів на
- пошивні (розглянули на минулому уроці)
- рудні та нерудні (мета вивчення на цьому уроці)

II. Етап визначення мети.
Корисні копалини різні за походженням.
Сьогодні нам потрібно з'ясувати умови утворення та райони поширення основних родовищ металевих та неметалевих корисних копалин. Для цього нам необхідні знання, отримані на попередніх уроках, та навички роботи з джерелами географічних знань. Ми такої ознайомимося з екологічними проблемами, пов’язаними з розробкою родовищ.

III.     Етап проектування.
Зв’язок залягання гірських порід з утворенням родовищ корисних копалин.
Перевірка засвоєння матеріалу попереднього уроку:
- робота з картками біля дошки;
- робота з роздатковим матеріалом;
- бесіда за запитаннями.
Паливні корисні копалини - осадові. А рудні та нерудні?
Це ми з’ясуємо на сьогоднішньому уроці шляхом самостійної роботи з підручниками, атласами, тематичними таблицями.

ІV. Етап реалізації плану діяльності.
Завдання по рядах:
1. самостійно опрацювати § 21 підручника; доповнення - таблиці "Використання руд чорних металів", "Значення кольорових металів у господарстві країни” та "Використання благородних металів".
2. самостійно опрацювати § 22 підручника до ст. 114; доповнення- таблиці
«Використання сірки та фосфоритів у народному господарстві», "Виробництво хімічних добрив" та "Будівельні матеріали у скульптурі".
3.  самостійно опрацювати § 22 підручника ст. 114-116; доповнення-таблиці
" Коштовне каміння та ювелірні вироби з них”.

Доповідь учнів з кожного ряду. Доповнення вчителя:
«Екологічні проблеми, повязані з розробкою родовищ корисних копалин».

V. Етап контрольно-оцінюючий.

VI. Висновки:
-        Україна володіє залізорудними та марганцеворудними басейнами світового значення;
-        географічне положення рудних та нерудних корисних копалин сприяє розвитку металургійної промисловості;
-        Україна повністю забезпечує себе будівельною сировиною;
-        мінеральні води сприяють розвитку рекреаційного господарства.

Домашнє завдання:
§§ 21,22 читати, знайти в атласі всі зазначені в тексті підручника родовища корисних копалин; підготуватися до практичної роботи.